<!–more–>Różnego rodzaju gry terenowe cieszą się coraz większą popularnością pośród mniejszych i większych firm. Właściciele tych firm dostrzegają bowiem zalety, które odnieść można po zorganizowaniu czegoś takiego. Przeprowadzona w odpowiedni sposób gra znacznie może wzmocnić pracownicze relacje, a jednocześnie poszerzyć kompetencje potrzebne na wielu stanowiskach.
<br>
Jakiś czas temu z ogromnym rozmachem zorganizowana została przez znany farmaceutyczny koncern gra szkoleniowa, jaką wielu ludzi uznało za największą w Polsce. Uczestniczyli w niej bowiem wszyscy bez wyjątku pracownicy, co w sumie dało około 450 uczestników. Poza tym całość była pod opieką prawie czterdziestu trenerów, jacy odpowiedzialni byli za organizację zajęć z poszczególnymi grupami.
<br>
Część z tego zespołu trenerów stanowili pracownicy ze szkoleniowej firmy, większość kadra z koncernu farmaceutycznego. Przybyli oni wcześniej do hotelu, w którym wszystko się odbywało, i tam odbyli niezbędne szkolenie. Przez to bez żadnego problemu dali sobie radę ze swoimi zadaniami.
<br>
Jednym z pierwszoplanowych trenerów był sam Prezes firmy, który na co dzień interesuje się alpinistyką. Zdecydował się on wykorzystać swoje zainteresowania i pasję do tego, aby na podstawie wyprawy w góry dostarczyć pozostałym słuchaczom dużo przydatnej wiedzy na temat kierowania zespołem, rozwiązywania sporów i motywacji. Było to nawiązanie do zagadnień pracy w zespole, tak ważnej we wszystkich firmach.
<br>
Podczas pobytu szkoleniowego uczestnicy zostali podzieleni na 25 drużyn, jakie przez określony okres czasu zajmowały się zaplanowanymi celami. Najważniejszy element wspomnianej gry stanowiły długie na pół godziny eksperymenty, to znaczy nietypowe, wymagające potraktowania w nieszablonowy sposób zadania, w których uczestnicy musieli się wykazać komunikacją, zaufaniem i kreatywnością.
<br>
Wszystkie eksperymenty kończone były daniem grupie specjalnych kart, z którymi ta musiała się dokładnie zaznajomić. Przy analizie tych kart tak naprawdę pracownicy oceniali swoje własne działania przez pryzmat pięciu istotnych kompetencji, co dało im możliwość odniesienia się do pracy, którą wykonują na co dzień.